YETİŞKİN BALE

bale-sayfaGünümüzde bale eğitimine kadar küçük yaşta başlanırsa o kadar güzel ve verimli sonuçlar alınabilmektedir. Yetişkinler için Bale ile ilgili olarak da söylenebilecek çok şey vardır. Ruhsal ve sanatsal etkileri düşünüldüğünde aslında fazla geç kalınmış sayılmaz anca 4 ile 11 yaş arasında bale eğitimlerine başlanmasının gerekli olduğu savunulmaktadır.
Sağlık açısından da bale çok önemlidir. Omuriliğin gelişmesi ve vücudun da esnemesinde katkı sağlayan bale, vücudu gençleştirerek kasları da etkin bir şekilde çalıştırmaktadır. Bununla birlikte Yetişkinler için Bale kurslarında da basit hareketler ile esneme sağlanabilmektedir.
Daha çok çocuklar üzerinde etkisi olan balenin elbette yetişkinler için de faydaları ve etkisi bulunuyor. Dans kurslarında ve okullarda rahatlıkla öğrenilebilen bale, uzman hocaların katkısıyla çok daha güzel bir şekilde yapılabilmektedir. Yetişkinler için balenin faydalarına baktığımızda;
• Kaslarınızı çalıştırmaktadır.
• Vücudun esnemesini sağlar.
• Denge seviyenizi artırır.
• Düzgün bir duruş kazandırır.
• Eklem ağrılarını azaltır.
• Hoş ve zarif bir görünüm katar.
• Normal boyunuzdan birkaç cm daha uzun görünmenizi sağlar.
Genelde kariyer hedefli bir çalışma sistemi olan bale, yetişkinler tarafından hobi olarak yapılabilmektedir. Yetişkinler için klasik balenin kişiye dik ve doğru durma alışkanlığı kazandırdığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra klasik bale tekniklerinin ileri yaşlarda da uygulanabileceğini söyleyebiliriz.
Dansın farklı alanlarıyla ilgilenip yapmakta olan dansa klasik balenin esnekliğini katmak isteyenler daha önce bale dersi almış ve yarım bırakmış olabilir. Bu durum pek de önemli değildir. Farklı ve zor hareketler içermesi sebebiyle bir eğitmen eşliğinde yapılması önemlidir. Daha çok büyük aynalı salonlarda yapılan ve rahat kıyafetler ile başlangıçta patik ve özel bir ayakkabı ile devam edilen bale öğrenimleri ile çok daha güzel bir vücuda sahip olmanızı da sağlayabilirsiniz.
Yetişkinler için Bale öğrenimi ders saat ve programlarına göre değişen bütçelerle sunulmaktadır. Bale kursları zaten bütçenizi sarmayacak şekilde sizlere sunulur. Temiz ve ferah salonlarıyla hizmet veren bale kursları için bölgenizde detaylı bir araştırma yapabilir ve bale öğrenimine başlayabilirsiniz. Her türlü imkânın da sunulduğu bu özel kurslarda yaratıcılığınızı da artırabilmeniz mümkündür.