ÇOCUK LATİN / STREET JAZZ

cocuklatin-sayfa10 yaş ve üzeri öğrencilerimiz için sanat ve Latin danslarının iç içe geçtiği eğlenceli eğitim programımızdır.

Street Jazz ise; insan bedenini günlük hayatımızda sürekli dinlemekte olduğumuz yabancı müziklerle beraber ritmik bir şekilde hareket ettirmesidir.

Yakın tarihli bir dans türü olan Street jazz akademik olarak sokak dansını da içinde barındıran bir yeni nesil dans türüdür. Şimdi sizlere Street jazz – çocuk Latin ile ilgili bilgilerimizi sunuyor olacağız. Eğer bir süre Jazz ve bale temel dans kurslarına katıldıysanız etkisini de kısa sürede görebilirsiniz.

Dansın temeli Jazz ve baledir. Bu türlerin sokak dansı ve HipHop diye adlandırılan şekli ise Street Jazz olarak adlandırılır. Temeliniz var ise 2 ile 3 ayda belirli bir aşama kaydedebilirsiniz. Tam tersi olarak HipHop danslarına temeliniz varsa yine 2 ile 3 ay içinde belirli bir aşamaya gelebiliyorsunuz. Doğru bir kurs merkezi seçerek Street jazz – çocuk Latin danslarını öğrenebilirsiniz.

Çocuk Latin danslarının birçok faydalı yönü de bulunuyor. Maddi ve manevi bir bütün olarak oluşturulan bu dans ile duygusal şekillenme sağlayabilirsiniz. Sanat etkinlikleri adı altında öğrenebileceğiniz bu danslar ile müziksel yönünüzü ve görsel yönünüzü yeniden tasarlayabilirsiniz. Direk duyum ve bilinç sayesinde beyni etkileyen bu danslar fizyolojik ve psikolojik açıdan sizi harekete geçirir ve güzel bir dansa dönüşür.

Street jazz – çocuk Latin günümüzde tercih edilmeye devam ediliyor. Çocuklarınızın görünümünü de doğrudan etkileyebilen bu durum sayesinde kısa sürede alınacak dersler ile fiziksel ve psikolojik rahatlama sağlanabilir. Latin Amerika ülkelerinden dünyaya yayılmış olan bu dansın kökeni halk dansıdır. Daha sonra gelişerek günümüze kadar gelmiştir.

Bu dansların çocuklarınıza katkısı ise şu şekilde olacaktır;

  • . Kendini tanıyabilmesini sağlar.
  • . Duygularını rahatça ifade edebilir.
  • . Özgüveni algısı gelişir.
  • . Sosyal becerileri gelişir.
  • . Okul başarısı olumlu olarak etkilenir.
  • . Duygusal zekâsında büyük gelişimler yaşanır.
  • . Hayal dünyası da gelişir.
  • . Olaylara farklı bakış açıları geliştirir.
  • . Sağlam bir kişilik geliştirir.

Uygun fiyatlarla birlikte tercih edebileceğiniz kurslara çocuğunuzu gönderebilir ve bu faydalarını görebilirsiniz. Kendini iyi hisseden her çocuğun mutlaka okuldaki başarısı da tetiklenmektedir ve bu anlamda çocuk Latin danslarının da önemi çok büyüktür. İnternet üzerinden de araştırmalarınızı yapabilir ve bölgenizdeki kursları tercih ederek çocuklarınızın gelişimini sağlayabilirsiniz.