Düğün Dansı

dugun-dans-sayfaYeni evlenecek çiftlerimize düğünlerini daha da özel kılmak üzere verilen derslerdir.

Düğün Dansı

Bu yazımızda sizlere Düğün Dansı ile ilgili tüm detayları aktarıyor olacağız. İlk dans düğünün en etkileyici anıdır. Tüm gözler yeni çiftin üzerindedir ve sizler de o heyecanlı anda dans etmeye çalışacaksınız. Bu dansın mükemmel olmasını sağlayacak ipuçlarını yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Fırsatınız var ise düğünden önce dans dersi alabilirsiniz. Dans dersi alacak çiftler oldukça şanslıdır çünkü belirli bir uyum yakalayabilecek ve daha güzel dans sergileyecektir. Dans dersi alamayacak olanlar için de pek sorun yok aslında. Şimdi sizlere adım adım pratik bilgiler sunuyor olacağız.

İlk adımda dans müziği seçmeye başlayın. Bu aşama oldukça önemlidir. Bir yandan davetlilerin anlayabileceği bir müzik seçin. Her geçen yıl çokça tercih edilen dans müzikleri de olabilir. Fakat herkesin tercih ettiği parçaları seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

İkinci aşamada çiftinizin kolundan tutun ve belirlediğiniz şarkı için dans edene kadar çalışmalara başlayın. Ellerin nasıl duracağı ve şarkının hangi bölümünde dönüş yapılabileceği hakkında bol bol pratik yapın. Damatlar bu konuda aslında biraz sıkılacaktır fakat gelin adayları bu işin üstesinden gelebilir. Provalar sırasında topuklu ayakkabı giymeniz de önemlidir.

Gelinlikçiden de gelinlik hakkında bir takım tüyolar alabilirsiniz. Bu adım da oldukça önemlidir. Sonuç olarak gelinliği en iyi tanıyan kişi gelinlikçinizdir. Onunla nasıl hareket edeceğinizi öğrenmeli ve uzun duvağınızda nasıl hareket edebileceğiniz bilmeniz çok önemlidir.

Dansçı bir çift değilseniz ilk dans şarkınızı çok uzun tutmanıza gerek yok. 2,5 ile 3 dakika arası oldukça idealdir. Zaten heyecan yüklü olacaksınız ve 5 dakikalık bir dans müziği hem sizin hem de davetlilerinizin sıkılmasına neden olabilir.

Düğün Dansı için düğünden birkaç gün önce gelinliğinizi giyin ve provanızı mutlaka yapın. Damatla yapma şansınız yoksa bir arkadaşınız size yardımcı olabilir. Düğünde ilk dansı yaparken kendinizi şarkıya kaptırarak eşlik etmeyin çünkü fotoğraflarda sürekli konuşuyor olarak görünebilirsiniz. Düğün Dansı sırasında ayrıca adımlarınızı saymamanız gerekiyor ve çok ciddi ve gergin durmak da sorun yaşatabilir. Gülümseyerek düğün dansınıza eşlik eden partnerinizle birlikte rahatlıkla bu süreci de atlatabilirsiniz.